Wojtek
Trener

Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 127

PostWysłany: Wto 23:16, 12 Maj 2009    Temat postu: Angielska Guinness Premiership 2008/2009

Skoro ruszyło wreszcie spowrotem forum postaram się czasem napisac o tym co się dzieje w rugbowym świecie. A dzieje się wiele. W ostatni weekend odbyły się półfinały ligi angielskiej. Fajne cztery zespoły znalazły się na szczycie ligii w tym roku. Wszystkie grające ładne dynamiczne widowiskowe rugby, a nie jakieś buraczane Osy Smile czy sztampowi "biało-wiśniowi"
W pierwszym półfinale Leicester Tigers zmierzyli się z Bath. Leicester zapewniło sobie w niesamowitych okolicznościach tydzień wcześniej występ w finale Heinekena. Kto nie widział niech koniecznie zobaczy: niesamowita końcówka meczu w której Cardiff odrobiło przepaśc punktową i dramat Marina Williamsa w konkursie rzutów karnych:
W tym tygodniu okazali się znacznie mocniejsi od Bath, których od początku sezonu uważałem za jednych z głównych faworytów ligi. Jednak brak Butcha Jamesa, według mnie najlepszej grającej w Europie dziesiątki znacznie osłabił zespół Bath. Wynik meczu to Leicester 24 - 10 Bath.
Przypominam że przed rokiem w finale także grało Leicester. Wtedy przegrali z Wasps.
Drugi półfinał był bardziej wyrównany. Spotkały się w nim dwie drużyny z Londynu: Harlequins z London Irish. Mecz ten był bardziej wyrównany. Do przerwy wynik 0 do 0. W młynie przewaga Irish. Ale tuż przed przerwą jeden "irlandczyk" schodzi z żółtą kartką. Mimo gry w osłabieniu na początku drugiej połowie Irish uzyskują jeszcze większą przewagę. I zaczynają padac punkty. Mecz kończy się wynikiem London Irish 17 - 0 Harlequins. A gdyby nie dobra gra w obronie głębokich tyłów Quins - Ugo Monye i Browna wynik byłby jeszcze wyższy. Bardzo miłym i budującym akcentem było że jednym z najlepszych zawodników tego meczu i zdobywcą finalnego przyłożenia był Mike Catt który ma już 37 wiosen na karku.

W wielkim finale 16 maja w sobotę na Twickenham zagrają dwie drużyny z kolorem zielonym w barwach: Leicester Tigers z London Irish.

Ostatnio zmieniony przez Wojtek dnia Wto 23:18, 12 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Śro 11:34, 13 Maj 2009    Temat postu:

Przez sentyment stawiam na London Irish:)

PostWysłany: Sob 17:24, 16 Maj 2009    Temat postu:

LONDON IRISH: 15. Peter Hewat; 14. Adam Thompstone; 13. Delon Armitage; 12. Seilala Mapusua; 11. Sailosi Tagickibau; 10. Mike Catt; 9. Paul Hodgson; 1. Clarke Dermody; 2. Danie Coetzee, 3. Richard Skuse; 4. James Hudson; 5. Bob Casey (captain); 6. Declan Danaher; 7. Steffon Armitage; 8. Chris Hala’Ufia.

Replacements: 16. Alex Corbisiero; 17. James Buckland; 18. Gary Johnson; 19. Richard Thorpe; 20. Elvis Seveali’i; 21. Peter Richards; 22. Tom Homer.

LEICESTER: 15 Geordan Murphy (captain); 14 Scott Hamilton; 13 Ayoola Erinle; 12 Dan Hipkiss; 11 Johne Murphy; 10 Sam Vesty; 9 Julien Dupuy; 1 Marcos Ayerza; 2 George Chuter; 3 Julian White; 4 Tom Croft; 5 Ben Kay;6 Craig Newby; 7 Ben Woods; 8 Jordan Crane;

Replacements: 16 Benjamin Kayser; 17 Dan Cole; 18 Louis Deacon; 19 Lewis Moody; 20 Harry Ellis; 21 Matt Smith; 22 Tom Varndell

Ostatnio zmieniony przez junior dnia Sob 20:36, 16 Maj 2009, w całości zmieniany 2 razy

leicester tigers:
Julien Dupuy 5 pkt (karny, podwyższenie)

Leicester Tigers mistrzem Anglii.
W finale przy dopingu ponad 80 tysięcy kibiców pokonali 10 do 9 London Irish, choc według mnie to "irlandczycy" mieli przez większą częśc meczu inicjatywę. Gnietli tygrysy w młynie, grali kreatywnie w ataku ale nie mogli zamienic tego na bezpieczną przewagę. Pierwsze punkty co prawda Londyńczycy zdobyli już w 20 sekundzie meczu po genialnym dropie australijskiej piętnastki, ale do przerwy wynik 3 do 3. Tuż przed końcem pierwszej połowy schodzi z boiska z żółtą kartką 8 Tygrysów Jordan Crane lecz to on w drugiej połowie będzie zdobywcą jedynego przyłożenia w tym meczu.

Tygrysy nie będą miały długiego odpoczynku. Chcą byc nie tylko Mistrzami Anglii ale i Europy. W najbliższą sobotę 23 maja finał Heinekena w którym przeciwnikami Tygrysów będzie irlandzki Leinster.

Ben Woods 1 przyłożenie

Ostatnio zmieniony przez junior dnia Sob 19:19, 23 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bbrcrugby7.fora.pl Strona Główna -> Rugby na Świecie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)