Sat 30 May 15:00 Royal XV v British & Irish Lions
Wed 3 Jun 19:10 Golden Lions v British & Irish Lions
Sat 6 Jun 15:00 Cheetahs v British & Irish Lions
Wed 10 Jun 19:10 Sharks v British & Irish Lions
Sat 13 Jun 15:00 Western Province v British & Irish Lions
Tue 16 Jun 15:00 Southern Kings v British & Irish Lions
Sat 20 Jun 15:00 South Africa v British & Irish Lions
Tue 23 Jun 19:10 Emerging Springboks v British & Irish Lions
Sat 27 Jun 15:00 South Africa v British & Irish Lions
Sat 4 Jul 15:00 South Africa v British & Irish Lions

Ostatnio zmieniony przez junior dnia Sob 16:52, 16 Maj 2009, w całości zmieniany 3 razy
Wojtek
Trener

Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 127

PostWysłany: Sob 16:07, 16 Maj 2009    Temat postu:

Dla usystematyzowania by wszyscy wiedzieli o co chodzi.

British and Irish Lions to drużyna która składa się z najlepszych zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii. Zespół taki po raz pierwszy zebrał się w 1888 roku i odbył podróż do Australii i Nowej Zelandii. Ostatnio zespół taki powstaje regularnie co 4 lata i odbywa miesięczną podróż do najsilniejszych rugbowo krajów na półkuli południowej. Grają tam najpierw z najsilniejszymi zespołami klubowymi, a punktem kulminacyjnym touru są trzy mecze z reprezentacją gospodarzy.W tym roku od 30 maja do 4 lipca będą podróżowa po RPA. Cztery lata temu zespół był w Nowej Zelandii gdzie przegrał wszystkie trzy mecze z AllBlacks. Osiem lat temu dwa mecze przegrali a jeden wygrali z Australią. Ostatnie zwycięstwo 2 do 1 w meczach miało miejsce w 1997 roku w RPA. Podobnie jak teraz zespół z Południowej Afryki był wtedy mistrzem świata i podobnie jak teraz trenerem Lionsów był charyzmatyczny Szkot Ian McGeechan, na codzień trener London Wasps.

W tegorocznym zespole najwięcej jest Irlandczyków (zdobywców Pucharu 6 Narodów z tego roku) i Walijczyków (zdobywców Pucharu 6 Narodów z 2008 i według mnie doskonale prezentujących się w jesiennych test meczach), najmniej jest Szkotów. Kapitanem jest Irlandczyk, grający w drugiej linii Munster Paul O'Connell.

Tour zapowiada się niezwykle smakowicie, już nie mogę się doczeka. Na zaostrzenie apetytów przyłożenie ala Gushi z 1997 roku:

Stef Roberts (Griquas)

Druzyna wybiera z najlepszych zawodnikow VODACOM CUP (Wewnetrzne rozgryki ligowe w SA [link widoczny dla zalogowanych])

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Pią 0:15, 29 Maj 2009    Temat postu:

Znany jest skład Lionsów na pierwszy mecz w tourze - w sobotę 30 maja zagrają z Royal XV

Lions: 15 Lee Byrne, 14 Tommy Bowe, 13 Keith Earls, 12 Jamie Roberts, 11 Shane Williams, 10 Ronan O'Gara, 9 Mike Blair, 8 Andy Powell, 7 Martyn Williams, 6 Joe Worsley, 5 Paul O'Connell (capt), 4 Simon Shaw, 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees, 1 Andrew Sheridan.

Replacements: 16 Lee Mears, 17 Phil Vickery, 18 Alun-Wyn Jones, 19 Stephen Ferris, 20 Mike Phillips, 21 Stephen Jones, 22 Riki Flutey

Nie mogę się już doczekac. Myślę że ten pierwszy rozgrzewkowy mecz Lwy łatwo wygrają.

junior
Rugbuś

Posty: 150

PostWysłany: Pon 19:48, 01 Cze 2009    Temat postu:

W kiepskim stylu rozpoczęli swoje tourne po RPA Brytyjskie i Irlandzkie Lwy.
W prawdzie zwycięstwo 37:25 ucieszyło kibiców, ale styl w jakim zagrały Lwy
pozostawił spory niedosyt.

Brak zgrania w obronie między brytyjskimi gwiazdami
był widoczny szczególnie w pierwszej połowie, gdy zespół Highveld Royal XV prowadził
już nawet 18:3. W drugiej połowie Lwy zaczęły realizować założenia taktyczne trenerów osiągając lekką przewagę w posiadaniu piłki. Gracze Highveld Royal XV byli blisko sprawienia niespodzianki
prowadząc jeszcze 4 minuty przed końcem meczu 25:23.
Lwy odpowiedziały dopiero w 76 min. dzięki przyłożeniu Wyn-Jones'a i podwyższeniu O'Gary.
W ostatniej minucie meczu piękna akcja zespołowa Martyna Williamsa i R. O'Gary zakończona przyłożeniem tego drugiego przypieczętowała wymęczone zwycięstwo Lwów 37:25.
W zbliżającym się tygodniu Lwy zagrają jeszcze dwa test mecze. W środę z Golden Lions, którzy właśnie zakończyli sezon w w Super 14 (12 miejsce). Natomiast w sobotę formę Brytyjczyków sprawdzą Cheetahs (ostania drużyna w Super 14).

PostWysłany: Pon 21:53, 01 Cze 2009    Temat postu:

to jest glowny nius w jukeju. gadalem z ludzmi, to jest pewien niedosyt ;)wisi sporo plakatow z lionsami, generlanie maja spore parcie na ten tour Smile pozdro ze slonecznego jukeja

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Wto 23:44, 02 Cze 2009    Temat postu:

Fragmenty pierwszego meczu lionsów na afrykańskiej ziemi. Wymęczone zwycięstwo z chyba najsłabszym przeciwnikiem jakiego mają w tym roku.

W środę 3 czerwca drugi mecz British & Irish Lions zagrają ze swoimi imiennikami: z zespołem Golden Lions.

krasus
Rugbuś

Posty: 603

PostWysłany: Śro 13:01, 03 Cze 2009    Temat postu:

mecz dzis wieczorem, myslalem ze obejrze w jakims lokalu ale niestety moze zobacze jedynie kawalek na lotnisku :/

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Pią 17:49, 05 Cze 2009    Temat postu:

Wspaniała postawa Lwów Brytyjskich podczas drugiego meczu w RPA. British&Irish Lions pokonali zespół grający w Super14 Golden Lions. Rozmiar zwycięstwa i styl gry są imponujące. Aż trudno uwierzyć że kilka dni wcześniej tak się męczyli z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Teraz wygrali 74 do 10.

W sobotę mecz z kolejną drużyną z Super14 - Cheetahs.

PostWysłany: Wto 23:28, 09 Cze 2009    Temat postu:

Zapomniałem się i nie dałem informacji o trzecim meczu Lionsów. Wygrali ale końcówka była bardzo emocjonująca. Pierwsza częśc spotkania wyraźna przewaga Lwów. Ale w końcówce Gepardy ich o mało nie dogonili. Oj ciężkie będą następne mecze.
Lions 26-24 Cheetahs

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Pią 19:37, 12 Cze 2009    Temat postu:

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w RPA. Tym razem pokonana została drużyna Sharks. Rekiny to jeden z najmocniejszych zespołów w Super14, ale postawa Lwów naprawdę bardzo dobra. W Sharksach zabrakło co prawda kilku zawodników którzy zagrają w reprezentacji RPA przeciwko Lionsom już nie długo. Nie umniejsza to jednak że Lionsi pokazali się bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie wygrywając spokojnie: 39 do 3 w Durbanie.

Jutro, w sobotę 13 czerwca British & Irish Lions zagrają w kapsztadzie z zespołem z Zachodniej Prowincji. A już za tydzień pierwszy mecz z reprezentacją RPA.

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Wto 22:10, 23 Cze 2009    Temat postu:

Sorki że jakiś czas nic nie pisałem ale miałem utrudniony dostęp do netu.
A tymczasem Lionsi wygrali wszystkie mecze "rozgrzewkowe" choc trzeba przyznac że ostatnie były na styku.
A w sobotę rozpoczęła się kulminacyjna częśc touru. Grali w Durbanie z reprezentacją RPA pierwszy z trzech meczy. Fascynujące spotkanie. W młynie miażdżąca przewaga Springboks. Bestia - Mtawarira rozgniatał stojąceg naprzeciw Phila Vickery'ego. W aucie drugoliniowcy z Bulls - Victor Matfield i Bakkies Botha rządzili. Ukoronowaniem postawy młyna RPA był 40 metrowy maul który doprowadził do ich drugiego przyłożenia. Z kolei Lionsi mieli przewagę w otwartej grze. A środkowi Brian O'Driscoll i Jamie Roberts wymiatali. Pod koniec meczu duża przewaga RPA stopniała, jednak mimo wszystko pierwszy test mecz zakończył się zwycięstwem RPA 26 do 21.

Wojtek
Trener

Posty: 127

PostWysłany: Czw 22:22, 02 Lip 2009    Temat postu:

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. Drugi mecz Lionsów z RPA także dla Południowej Afryki. A mecz był przedni. Lionsi włożyli naprawdę dużo serca. Prowadzili przez cały mecz. Burger dostał żółtą kartkę a potem jeszcze bana na 8 tygodni za atak na oczy w pierwszej minucie meczu. Najlepszy na boisku według mnie obrońca Irlandii Rob Kearney.
Wyni meczu na 28 do 25 dla RPA ustalił w 80 minucie kopacz Bullsów Morne Steyn kopem z własnej połowy. Epickie spotkanie. Fragmenty: